6 tipů jak provonět byt

vonné svíčky v obýváku
vonné svíčky v obýváku

Pamatujete, jak voněl byt vaší babičky? Většina z nás asi ano. Chcete, aby i vůně vašeho bytu byla tak příjemná a vaše návštěvy si na ni pamatovaly? Přečtěte si pár triků, jak toho můžete dosáhnout.

1. Svíčky a aromalampičky

vonná vánoční svíčka

Světlo svíček dotváří pohodovou a uklidňující atmosféru. Spojte příjemné s užitečným a kromě romantiky si dopřejte i krásnou vůni podle vaší aktuální nálady. Pro ještě lepší efekt vyberte originální dekorační aromalampu. Voňavé svíčky jsou sice klasika, ale rozhodně nejsou jediný způsob, jak zatočt s nepříjeným zápachem v bytě. Zvlášť pokud máte malé děti nebo domácí mazlíčky, nejsou svíčky nejbezpečnějším řešením. 

2. Květiny – řezané nebo sušené

růžové řezané pivoňky

Ženy většinou vůni květin milují. Na jaře sáhněte po šeříku nebo hyacintu, v létě sáhněte po růžích nebo levanduli. Z pochopitelných důvodů ale málokdo má doma neustále vázu plnou čerstvých květin. Příjemou vůni vám mohou navodit i v sušené podobě. Naaranžované dekorace ze sušených květin skvěle vypadá a přináší i spoustu praktických výhody. Nemusíte se o ni starat a dlouho vám vydrží.

 

 

 

3. Přírodní osvěžovač vzduchu

přírodní osvěžovač vzduchu

Osvěžovače vzduchu ve spreji mají to nejlepší už za sebou. Jejich pořízení je často nákladné a efekt krátkodobý. Provonět byt ale můžete i s pomocí přírody. Zbožňujete vůni citrusů? Nasekejte několik kousků do sklenice, přidejte koření a zalijte vodou. 

Plátky pomeranče můžete s vodou, případně dalšími citrusy a kořením povařit.. Typicky se tyto vůně kombinují s hřebíčkem nebo se skořicí. Vytvořenou směs nechte zruba hodinku pobublávat na kamnech a po vychladnutí nalijte do rozprašovače. 

 

 

4. Vonné sáčky

vonný sáček plný sušené levandule

Sáčky seženete ve výtvarných potřebách nebo třeba v obchodě s dárkovými předměty. Ti šikovnější z vás si je mohou ušít doma, Stačí pruh příjemné látky a guma.

Sáček poté naplníte vašimi oblíbenými bylinkami a kořením. Můžete si vytvořit bylinkové směsi nebo použít pouze jeden druh. Často se můžete setkat s pomerančovou kůrou, meduňkou na spaní nebo v posledních letech tolik oblíbenou levandulí. Jestli vám bylinky rostou přes léto na zahradě a nevíte co s nimi, vonné sáčky jsou rozhodně dobrá volba.

5. Mýdlo

domácí levandulové mýdlo

Voňavá mýdla se typicky dávají do šatní skříně, aby provoněly prádlo. Věděli jste, že si taková mýdla můžete doma sami vyrobit

 

 

 

6. Upečte

voňavé pečené kakaové sušenky se sypaným srdíčkem z cukru

Máloco umí byt provonět tak jako čerstvě upečená bábovka nebo sušenky. Pokud čekáte návštěvu, je pečení skvělá volba. Přivítáte ji něčím sladkým ke kávě a báječnou vůní k tomu. 

6 tipů jak provonět byt
5 (100%) 1 vote

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *