Dýně na Halloween? Zkusit můžete i jiné dekorarace

Halloween dýně
Halloween dýně

Jste odpůrci amerických svátků? Neberte to tak vážně. Určitě bychom měli dodržovat hezké české tradice, ovšem proč se bránit těm zahraničním? Vždyť i Halloween má něco do sebe, a máte-li doma malé děti, určitě si ho užijete, a to nejen onen den, ale i samotnou přípravu na něj.

Halloween se slaví 31. října, přesněji tedy v noci z 31. října na 1. listopadu. V podstatě jde o ekvivalent k našim dušičkám. On totiž i název Halloween znamená „All-Hallows-eve“, což je v překladu předvečer všech svatých. Oproti dušičkám je však trochu drsnější. Na Halloween se stírají hranice mezi živými a mrtvými, mrtví podle legend mohou přijít do našeho světa. Nejen ti hodní, naši zesnulí blízcí, ale i zlí. A právě proto se vyřezávají dýně – mají vás ochránit před zlými duchy.

Zkuste si vyřezat dýni na Halloween i vy

Mezi nejtypičtější halloweenské dekorace patří vyřezaná dýně, a přesně takovou si můžete snadno vyrobit i vy. Dýně na Halloweenskou dekoraci se dají v podzimním období koupit snad v každém supermarketu a výběr zdaleka nekončí pouze u dýně hokkaido. Zamířit můžete i do květinářství. Stavte se také pro svíčku, nejlépe v plastovém obalu (může být hřbitovní) a připravte si lžíci a nůž. Postup je jednoduchý a tvořit s vámi mohou klidně i děti.

Inspirace na vyřezávání dýní na Halloween

 netopýr Odřízněte vrchní část dýně, ale nevyhazujte ji. Vršek budete přiklápět, aby do ní nepršelo, pokud nebude pod střechou.

netopýr Velkou lžící vydlabejte z dýně dužinu. Jak s ní pak naložíte, je jen na vás. Vynikající jsou džusy, kompoty a na internetu najdete také spoustu dalších receptů.

netopýr Pak už jen do dýně vyřežete obličej. Nebojte se opět hledat inspiraci, fixou si můžete oči a pusu se zuby předkreslit a až potom začít dlabat.

netopýr Dovnitř umístěte zapálenou svíčku a položte dýni před dům. Ochrana před zlými duchy je zaručena.

Extra tip: Nemusíte vyřezávat jen obličej, šikovnější z vás moou zkusit třeba siluetu kočky, pavouka, netopýra apod. Motiv si můžete snadno najít na internetu, vytisknout, a pak už jen překreslit na dýni.

Dýně velmi často rychle vysychají. Chcete-li tomu zabránit, namočte je na několik hodin do vody, nebo potřete všechny řezné plochy vazelínou.

Svátek si užijete doma i v klubu

Dýně na Halloween jsou základ, ale je i spousta dalších dekorací, které vám pomohou si tento svátek naplno užít. V Česku není zvyk, že by děti chodily od domu k domu a koledovaly, avšak v mnoha větších městech se pořádají halloweenské akce pro děti, pro starší pak třeba halloweenské noci v klubech. Děsivý Halloween si však snadno užijete i doma, ať už chcete pořádat nevšední party pro kamarády nebo si užít příjemný večer s rodinou. Nechte děti obléknout si kostýmy, napečte cupcaky s čarodějnickým kloboukem, po schodech zavěste papírové netopýry a koukněte se společně na strašidelný film. Pokud máte děti, berte samozřejmě při výběru filmu zřetel na jejich věk. Na internetu také najdete spoustu nápadů na překrásné halloweenské dekorace. Když se začnete připravovat s předstihem, můžete si naplánovat větší detaily a celý svátek si užijete ještě více.

Nejlepší dekorace na Halloween

Máte-li chuť pustit se do tvoření, zkuste třeba jeden z následujících tipů:

výroba papírových dekorací na halloweendýně Halloween Napečte dýňové perníčky nebo cupcaky. Upečte klasické perníčky ve tvaru dýně (tento tvar zvládnete vyříznout i bez formičky). Oranžovou polevou je vybarvěte a černou nakreslete obličej.

dýně Halloween Vyrobte si lucerničku. Omotejte sklenici obvazem a přilepte na ni oči (z papíru nebo plastové). Dovnitř pak umístěte čajovou svíčku. Je to ideální dekorace do dětského pokoje.

dýně Halloween Připravte netopýří nebo pavoučí doupě. Černý papír, vytisknutá šablona, nůžky a bílá pastelka na nakreslení očí. Tolik vám stačí k vytvoření netopýrů, které pak připevníte třeba na zábradlí domácího schodiště.

dýně Halloween Zužitkujte prázdné sklenice. Kdo neholduje dlabání dýní, může klidně použít vystřižené netopýry nebo jakékoliv jiné postavy a jednoduše je nalepit na prázdnou vymytou sklenici. Poté celou sklenici nastříkat černou nebo oranžovou barvou ve spreji a po zaschnutí barvy odlepit původní výstřižek. K dokonalému navození Halloweenské atmosféry už chybí jenom zapálená čajová svíčka, kterou vložíte dovnitř. Teď už se stačí jen dívat, jak světlo čaruje.

 

Odhoďte své předsudky a nachystejte svým blízkým pořádně děsivý Halloween, který si užije celá rodina!

Líbil se vám článek?

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *