Jak vyrobit létajícího papírového draka pro děti?

dívka pouští papírové draky po modré obloze
papírový drak pro děti

Podzim klepe na dveře a vaše dítko se nudí? Vyrobte s ním originálního papírového draka na pouštění a vyběhněte ho ven rovnou vyzkoušet!

Co je k výrobě draka potřeba?

  • 2 lehké dřevěnné laťky
  • provázek
  • nůžky
  • nožík
  • lepidlo nebo izolepa
  • fixy
  • fantazie

Návod na výrobu papírového draka

barevný létající papírový drak

Na výrobu si nejprve připravíme 2 lehké dřevěné laťky, které budou tvořit konstrukci draka. Jedna musí být větší a jedna menší. Na všech koncích obou latěk si udělejte zářez pro provázek. Aby měl papírový drak typický tvar, měl by se spoj nacházet zhruba ve 2/3 delší laťky a přesně v polovině té kratší. Připevněte nejprve trochou lepidla laťky k sobě a poté je ještě spoj obtočte několikrát provázkem. Aby byla konstrukce stabilnější, natáhněte provázek i po jejím obvodu. V tuto chvíli je základ draka hotový.

Položte si konstrukci na papír a obkreslete její obrys pro vystřihnutí tak, aby přesahoval konstrukci o zhruba 3 centimetry. Po vystřihnutí si můžete draka dozdobit společně s dětmi podle jejich fantazií. Až bude drak dostatečně vyšperkovaný, položte na jeho čistou stranu konstrukci, vystřihněte ve všech rozích malé trojúhelníky, přehněte přesahující papír přes okraj, a přilepte ho lepidlem nebo kvalitní izolepou. Nachystejte si opět dva provázky. Jeden navažte na konce kratší laťky a druhý na konce delší laťky. Protože je budeme přivazovat, musí lehce přesahovat délku latěk. Najděte bod, kde se oba navázané provázky protínají a v něm navažte na draka pouštěcí provázek namotaný na cívce. Aby byl při létání ve větru efekt dokonalý, vytvořte ještě drakovi ocas. Ten můžete udělat buď navázáním krepových papírů na spodní konec a klidně i na konce kratší laťky nebo navažte provázek a na něj v pravidelných rozestupech vyrobte mašličky.

Nezapomeňte, že drak není nezničitelný a v případě silného větru nemusí vydržet. A jestli byste raději viděli videonávod a postupm výroby, tady ho máte!

Jak vyrobit létajícího papírového draka pro děti?
4 (80%) 2 votes

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *