Jak zařídit dětský pokoj pro dvě děti?

Dětský pokoj pro dvě děti

O tom, jak si zařídit bydlení se dnes dočtete téměř všude. Časopisy jsou plné trendy rad a nápadů, ale všimli jste si jedné a pro velkou většinu z nás, podstatné věci? Že ty nádherně zařízené pokoje, kuchyně a další místnosti se v naprosté většině případů nachází v rodinných domech a novostavbách. Jak pěkně tam všechno vypadá, jak jednoduše se zařizují a budí dojem luxusu. Je to velmi jednoduché, když je dostatek prostoru, odpadají starosti týkající se nedostatku místa, úložné prostory nejsou bodem číslo jedna. Ale co rodiny, které bydlí v paneláku a mají k dispozici jen malý dětský pokoj pro obě dvě děti?

Nenechte se limitovat zažitými představami, buďte originální

Pokud bydlíte v běžném panelovém bytě, řešíte asi trochu jiné starosti. Máte totiž jiné možnosti. A tak to, co by se v obrovském prostoru naprosto skvěle vyjímalo, u vás bude vypadat jako pěst na oko. Předčasně se však vzdávat svých snů a představ, to také není řešení. Existuje spousta možností, jak i z malého pokoje vytvoříte fajn místo pro vaše děti. Klíčem k vaší spokojenosti a spokojenosti vaší rodiny, je dopřát si pěkný domov, ve kterém se budete cítit tak dobře, jako nikde jinde.

Vykouzlete prostorný dětský pokoj pro dvě děti

Vytvořit útulný a zároveň funkční dětský pokoj pro dva v panelákovém bytě může být trochu oříšek, ale právě proto je třeba dopřát si inspiraci a určitý čas, na jeho naplánování. V první řadě je třeba zachovat oběma dětem alespoň nějaký osobní prostor, dopřát jim jejich vlastní soukromí, protože jedině tak se vyhnete ponorce. K optickému rozdělení prostoru se skvěle hodí například barevné dělící příčky nebo vysoké paravány. Částečně oddělený prostor poskytne každému z dětí jeho kout a pocit vlastního místa.

Už na úplném začátku si uvědomte, jak důležitou roli hrají samotné barvy. Malý dětský pokoj s jejich výběrem doslova roste a padá. Pokud má být barevný, nemusíte se bát volit ani výraznější barvy, které děti podporují v jejich kreativitě. Určitě však dbejte na to, aby byly v dostatečně světlém odstínu, protože jedině ty místnost celkově rozsvítí, takže bude vypadat větší a vzdušnější. Pokoj můžete pomyslně rozdělit na dvě části a každé dítě si tu svou může nechat barevně vyzdobit. Což je trochu rizikovější fáze, ale společně ji určitě zvládnete. Berte určitě v potaz i to, že děti mají v pokojíčku většinou velké množství různých doplňků, které mohou barevnost pokoje výrazněji oživit a dají se přitom docela jednoduše obměňovat podle aktuální nálady a potřeby. Je to lepší, než několikrát ročně nově malovat stěny.

Nezapomeňte na odpočinkovou a studijní zónu

Nepodceňte rozdělení pokoje na prostor, který by měl být zónou sloužící k odpočinku a také prostor, který bude sloužit např. ke studijním aktivitám. V pracovní zóně je třeba dodržet pravidlo, kdy má mít každé dítě svůj jednoduchý, ale účelný pracovní stůl a dostatečně pohodlnou, nejlépe ergonomickou židli. Vyplatí se je vybírat zároveň, aby k sobě skutečně dobře pasovaly, čímž opět ušetříte místo.

Prostor pro odpočinek představují v první řadě postele. V téhle fázi musíte podle velikosti pokoje velmi chytře kombinovat. Oblíbené jsou patrové postele s tolik potřebným úložným prostorem pod nimi. Ten můžete využit jako místo pro pracovní stoly nebo koutek na hraní, či posezení. Skvělé řešení nabízí také postele, které tvoří sestavu. Jedna se schová pod druhou a na večer se opět podle potřeby vysunou, takže přes den ušetříte mnoho místa. A pokud počítáte každý centimetr, poohlédněte se po tzv. multifunkčních postelích. Z jejich názvu je jasné, že neslouží jen ke spaní. Jejich součástí je psací stůl, police i komoda.

Malý dětský pokoj uvítá úložné prostory

A nešlo by to ani bez úložných prostor, bez těch se zkrátka neobejdete. Děti mají obvykle mnoho hraček, spoustu oblečení a dalších věcí, které je dobré mít doslova kam uklidit. Nebojte se využít plastové kontejnery, které můžete zasunout třeba pod postel, nebo je stavět na sebe. Využijte nejrůznějších typů komod, vaků, krabic, ale třeba také háčků, které umístíte na stěnu. Poličky, které se dají pevně přidělat na zeď, šetří místo na zemi a pokoj nezmenšují ani opticky.

Pokud to jde, užijte si zařizování pokoje společně

Vždy se snažte předem veškeré změny naplánovat s dostatečným časovým předstihem, protože během přestavby bude vystávat celá řada dalších otázek a možností. Nebojte se využít inspirací, které jsou všude kolem vás. I malá vychytávka může být velmi vítaná. A určitě do zařizování pokojíčku zapojte vaše děti. Samozřejmě přiměřeně jejich věku, ale věřte, že jedině tak budete s výsledkem nakonec spokojeni všichni.

Zařizování dětského pokoje pro dvě děti nemusí být zas takový horor, jak se na první pohled může zdát a možná si u toho s dětmi užijete i spoustu legrace. Jaké máte zkušenosti vy? Máte nějaké vlastní vychytávky?

Jak zařídit dětský pokoj pro dvě děti?
5 (100%) 1 vote

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *