Nápady na jarní dekorace na stůl, do oken i na dveře

Inspirace na přírodní jarní dekorace
Inspirace na přírodní jarní dekorace

I když je letošní zima poměrně mírná a velkých mrazů jsme si moc neužili, mnozí se již těší na jaro a sluneční paprsky, které hřejí. A v hlavě nosí nápady na to, jak si vyzdobí svoje obydlí jarními dekoracemi do oken, na stůl či na dveře. Ozdoby vytvoří tu pravou jarní atmosféru, již podtrhne slunce, opírající se do okenních tabulek.

Jak přivítat jaro? Jde to jednoduše

Jarní dekorace z kvetoucích větviček a vajíček v pastelových barvách

Zdroj: Pinterest

Jaro lze přivítat bez toho, abyste museli nutně použít drahé designové doplňky. Krásné a netradiční dekorace si můžete totiž snadno vyrobit sami doma! Výbornou službu vám udělá vhodný výběr barev. Ty jarní jsou hlavně pastelové odstíny a květinové vzory. Chcete-li tedy u vás doma vytvořit příjemnou jarní náladu, oblečte svůj byt do nových bytových doplňků. Už jen ubrus v jídelně ve svěžích barvách, jako je žlutá, hráškově zelená, oranžová, vnese do interiéru pohodu jarního období. Určitě by neměla chybět kytice čerstvých květin – ve skleněné váze se jistě budou vyjímat narcisy nebo tulipány. Ale zvolit lze také hyacint v květináči, jehož omamná vůně provoní celý byt. Anebo bylinky, které zakoupíte v hobby marketu.

 

Jarní dekorace do oken během chvilky

Okna jsou v interiéru významným architektonickým prvkem, který přitahuje zrak. I ona si zaslouží vhodnou výzdobu. Jarní dekorace do oken si žádají především motivy květin, ptáčků, romantických girland. Některé si můžete vytvořit sami z papíru, dřeva, textilu i přírodního proutí. Jindy postačí postavit na okenní parapet barevné primule z květinářství, aby byt působil jarně. A když okno doplníte závěsy s jarními motivy, výsledek bude stát za to.

Obléci do nového můžete také květináče a použít je jako jarní dekorace. Nápady, jak jejich vzhled vylepšit, vás nemusí stát příliš mnoho a často si vystačíte i s tím, co dům dal. Zajímavě třeba vypadá obal na květináč, který je vyrobený z plechovky, knoflíků a kolíčků na prádlo.

Návod na výrobu obalu na květináč z kolíčků na prádlo

Společně se svými dětmi však můžete připravit i nový obal na květináč se zajímavým designem, který sehraje roli jarní dekorace na stůl.

Jarní květináč z dřevěnných kolíčků na prádlo

Zdroj: Pinterest

Budete potřebovat:

  • dřevěné kolíčky na prádlo,
  • barevné knoflíky,
  • akrylovou barva,
  • tavnou pistoli,
 • plechovku

 

 

 

Postup přípravy:

 1. Nejprve si nabarvíte jednu stranu kolíčků na prádlo. Můžete použít bílou, žlutou, zelenou akrylovou barvu či jinou tak, aby se hotový výrobek hodil k vašemu interiéru.
 2. Když barva zaschne, budete postupně lepit tavnou pistolí kolíčky dokola na plechovku, aby vytvořily souvislou řadu.
 3. Nakonec doplníte kolíčky nalepenými barevnými knoflíky.

Vyrobte jarní dekorace s dětmi

Dítě s pastelkami maluje obrázek

Děti jsou vděčné, když se jim rodiče věnují. Pusťte se tedy společně s nimi do vyrábění jednoduchých ozdob, kterými si zútulníte svůj byt. Nechte své děti, ať vytvoří za pomoci vodových barev obrázek. Jarní dekorace z papíru pak může doplnit vaši nástěnku s upomínkami.

Anebo vystřihněte z papíru ptáčka, barevně ozdobte a nalepte na špejli. Tou pak lze ozdobit některý z květináčů na okenním parapetu. I jarní dekorace na dveře jde z papíru vyrobit.

Už víte, jak si vyzdobíte na jaro svůj byt? Nezapomeňte hlavně na typické jarní barvy, jako je svěží zelená, žlutá nebo oranžová.

Nápady na jarní dekorace na stůl, do oken i na dveře
5 (100%) 1 vote

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *