Vytvořte si dokonalou podzimní dekoraci do truhlíku

Přírodní podzimní dekorace do truhlíku

Ačkoliv se to většině z nás nebude líbit, léto už nás pomalu opouští. Asi málokdo má rád podzim, zvlášť když je počasí pochmurné, deštivé a studené. Svoje domovy ale můžete rozzářit krásnými podzimními dekoracemi do truhlíku na okna i na zahradu.

Dekorujeme podzimní truhlíky dýní

Podzimní dekorace do truhlíku z dýníJedním z nejtradičnějších podzimních dekoračních prvků je dýně. V podzmním odbobí je snadno k dostání snad ve všech obchodech a ještě k tomu za velmi dobré ceny. Dýňové dekorace rozhodně nezatíží vaši peněženku.

Pokud v truhlíku pěstujete rostliny, které jsou odolné vůči podzimním teplotám, je nejjednodušší způsob dekorování dýni zkrátka mezi rostoucí květiny vhodně naaranžovat. Inspiraci vůbec nemusíte hledat pouze v typické oranžové dýni hokkaido. Pohrát si s podzimními barvami můžete i s nažloutlou špagetovou nebo máslovou dýní. Každá má jiný tvar i velikost, takže inspiraci se meze opravdu nekladou. Hodně hezky vypadá, pokud celou dekoraci omotáte malými světýlky. Pokud nemáte v blízkosti oken žádnou zásuvku pro snadné zapojení do zásuvky, dají se koupit i světýlka na baterky s teplými istudenými odstíny světla.

Podzimní dekorace do truhlíku s dýníNemusíte se omezovat na dekorování živých květin. Dýně se dá krásně kombinovat se sušenými květy, listy a ozdobnými trávami, které jsou často součástí našich zahrad a předzahrádek. V létě si tak stačí vzpomenout a v období květů je nasušit. Často se v aranžích objevují také slunečnice, vřes, nebo kukuřice.

Při sestavování truhlíku, odzobného květináče či koše myslete na to, abyste nezvolili příliš kontrastní barvy, které se budou vzájemně tlouct. Hezky si spolu rozumí červená, hnědá, žlutá, oranžová a zelená. Jedná se o stejné barvy, které mají padající listy javorů. I kvůli tomu nám tak silně evokují atmosféru podzimu.

Hrajte si s přírodními materiályPodzimní dekorace do truhlíku s dýní a přírodními prvky

V současnosti trendy razí dekorování přírodními materiály a prvky. Lehce spojíte příjemné s užitečným a na procházce v  lese nebo v parku nasbíráte suché větvičky ze stromů nebo keřů, opadané listí, rozevřené šišky nebo opadané kaštany.

Těmi  jako bonus zabavíte i děti. Kdo z nás v dětství nemiloval za pomocí párátek, sirek nebo jiných slabých dřívek a kaštanů tvořit zvířátka a jiné prapodivné tvary? Při této činnosti ještě skvěle poslouží i bukvice nebo žaludy.

Dejte šanci jablkůmPodzimní dekorace do truhlíku s jablky a šípky

Dýně je sice v posledních letech typická podzimní dekorace, ale u nich vaše kreativita rozhodně končit nemusí. Pokud dýně nejsou váš šálek kávy a radši byste něco “typicky českého”, můžete je bez problémů vynechat a podzimní výzdobu udělat bez nich.

Vhodnou náhradou za dýně mohou být různé druhy bobulí – například arónie, jeřabina, nebo šípek. Stejně tak dobře lze použít jablka, ať už červená, nebo zelená. Při aranži začínáme vždy chvojím (smrk, borovice, jedle), potom umístíme dominantní prvek (například zmiňovaná jablka), a nakonec dozdobíme ostatními prvky, jako jsou šišky, bobule, kůra nebo drobné kamínky.

Důležité také je, aby všechen naaranžovaný materiál přečkal nevyzpytatelné podzimní počasí, v našich podmínkách především častý déšť a prudký vítr. Proto je nutné každý dekorační prvek pevně zapíchnout do zeminy, a přírodniny, které nemají pevný stonek, raději přidrátovat buď k větvičkám, nebo k dřevěným hranolkům, které umístíme z tohoto důvodu do truhlíku spolu s aranží.

Netradiční podzimní dekorace do truhlíků

Našli jsme pro vás ještě jedno skvělé video, kde vás naučí, jak si z podzimních listů vyrobit růže. Ještě jsme to nezkoušeli, ale vypadá to nádherně, velmi efektně a jako oživení truhlíků by se to hodilo jedna báseň. Vytváříte si podzimní dekorace do truhlíků? A s jakými dekoračními prvky pracujete vy?

Všechny obrázky jsou převzaté z Pinterestu.

Vytvořte si dokonalou podzimní dekoraci do truhlíku
5 (100%) 1 vote

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *