Přírodní vánoční dekorace nejen na stůl: svíčky

Vánoční dekorace svíčka

Vánoční období je nejkouzelnějším časem z roku. Kreativním duším, které rády zvelebují svůj domov vlastními dekoracemi, poskytuje obrovský prostor k tvorbě. Co k tomuto svátečnímu období neodmyslitelně patří, jsou různá světýlka a svíčky, které v mrazivých zimních večer navozují tu pravou domácí pohodu. A právě na svíčky jsme si posvítili!

Svíčky ve vánočním stylu

Načerpejte vánoční inspiraci a podívejte se, jaké efektní přírodní dekorace na zimní a vánoční svíčky se dají vyrobit! Využít můžete třeba staré zavařovací sklenice a vykouzlit si zasněženou zimní idylku. Budete překvapení, jaké krásné věci se dají vyrobit doslova za pár korun.

Vánoční svícen ze zavařovacích sklenicZasněžený vánoční svícen

Nežná dekorace, které se hodí snad do všech typů interiérů. Ideálky pro ty z vás, kteří nechtějí žádné barevné plastové ozdoby a preferují přírodní prvky. Šišky jsou jednou nejtypičtějších přírodních ozdob ve vánočním období. Nasbírat je můžete v lese nebo městkém parku. Nezapomeňte na to, že až je přinesete domů, musíte je nejprve nechat pořádně vyschnout. Většina z nás asi sní o zasněžených bílých vánocích, ale zvlášť ve městech jsou takové vánoce málokdy. Vy si ale kouzlo sněhu můžete vytvořit aspoň doma. Efekt zasněžení na šiškách se dá udělat jednoduše. V případě malých šišek vám bude stačit bílý lak na nehty. Další možností je zkombinovat průhledný lak na nehty nebo jakékoli tekuté lepidlo a posypat šišku kokosem, solí či krystalovým cukrem. Větší šišky potírejte lepidlem štětci nebo si nalejte nějakou bělobu do misky a šišky v něm vyválejte.

Vánoční svíčka se skořicíVánoční svíčka s přírodním provázkem a rozmarýnem

Skvěle se dá kouzlit i s kořením a bylinkami. Kdo miluje opojnou vůni skořice, určitě ocení tento jednoduchý tip. Kouzlit můžete třeba i s hřebíčkem. Jeho intenzivní vůně ale každému nevyhovuje. Na ozdobení svíčky je možné použít i rozmarýn, který na ni připevníte provázkem (nejlépe v přírodních barvách). Skvělý nápad jsou i svíckny vydlabané ze dřeva.

Přírodní vánoční svíčka s jutou a krajkouVánoční svícen ze zavařovacích sklenic se sobem

Juta, krajka a další přírodní prvky si spolu prostě rozumí! V kombinaci s tlumeným světlem svíčky navodí úžasnou relaxační atmosféru.

My považujeme přírodní vánoční dekorace jako jedny z nejkrásnějších. V příštím článku opustíme svíčky a podíváme se jak si vyrobit další domácí vánoční dekorace, se kterými uděláte velkou parádu! Přejeme vám klidně strávený předvánoční čas! 🙂

 

Přírodní vánoční dekorace nejen na stůl: svíčky
5 (100%) 2 votes

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *