Trend jménem scrapbooking

scrapbooking s fotografiemi
fotoalbum na scrapbooking

Asi se shodneme, že pro většinu z nás byly letošní prázdniny trochu jiné než jsme zvyklí. Ať už se vám podařilo vycestovat za hranice nebo jste trávili svou dovolenou v Česku, určitě máte spoustu zážitků a momentů zvěčněných v podobě fotek. A jestli jste kreativní duše a klasická fotoalba vás už trochu nudí, jste tu správně!

Co je to Scrapbooking?

Scrapbooking je specifická úprava fotoalb, ale klidně i přání, oznámení nebo pozvánek. Slovo je složeno z anglických výrazů scrap (ústřižek) a book (kniha). Jedná se tedy o knihu ústřižků a vzpomínek. Podstata scrapbookingu je, že si koupíte fotoalbum nebo knihu s prázdnými listy a dotvoříte si ji podle sebe. Můžete tak pomocí fotek a různých výstřižků vyprávět svůj příběh se všemi detaily. Dnešní digitální doba nám umožňuje vytvářet kvanta fotografií, která ale často končí na virtuálním úložišti nebo na Instagramových profilech. Výhodou papírového scrapbookingu je, že uchováte své vzpomínky i pro další generace, zrekapitulujete si u toho, co vše jste prožili a zároveň procvičíte své kreativní myšlení.

Co na scrapbooking budete potřebovat?

  • fotografie a různé vzpomínkové předměty
  • fotoalbum s prázdnými listy (dostupné jsou různé velikosti. Vybírejte podle toho, kolik fotografií chcete na stránku zhruba umístit). Ideálně by mělo mít kroužkovou vazbu, abyste si mohli v případě potřeby dokoupit další stránky a trochu ho rozšířit)
  • nůžky
  • lepidlo nebo oboustrannou lepící pásku, kolečka nebo čtverečky
  • různé dekorační prvky (samolepky, dekorativní papíry, speciální pera pro ručně psané poznámky, raznice, razítka, ozdobné děrovačky, stuhy, mašle)

Scrapbooking nemá žádná striktní pravidla. Upusťte uzdu své fantazii a pamatujte, že kreativitě při tvoření se meze nekladou. Pokud ovšem trochu tápete a potřebovali byste inspiraci, podívejte se na následující video.

 

Trend jménem scrapbooking
5 (100%) 2 votes

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *