Vánoční trendy 2021

Vánoční srtomeček laděný do bílé barvy

Letošní dávku Vánočního štěstí a optimismu potřebujeme navzdory očekáváním snad ještě víc než v loňském roce. Inspirujte se současnými trendy ve vánočních dekoracích a vytvořte si doma pohodovou atmosféru (třeba i o něco dříve, než u vás bývá zvykem).

Asymetrické vánoční stromky

Zákazníci už přestávají toužit po dokonalosti a hledají stále častěji namísto toho přirozenost a autentičnost. Málokdy najdete v přírodě dokonale symetrický stromek a právě na tento fakt reagují i výrobci umělých vánočních stromečků. V nabídce se začínají objevovat i vytáhlé úzké kusy, které dají perfektně vyniknout vaší výzdobě a pro jejich skladnost je jistě ocení obyvatelé menších bytů. 

Barevné škále budou vévodit stříbrná a zlatá

Vánoční stromeček se stříbrnými a zlatými ozdobami

Stříbrná a zlatá barva se už druhou sezonů hlásí o pozornost. Třpytivou stříbrnou barvu je krásné kombinovat v interiéru s bílou. Atmosféra dokáže vykouzlit představu čerstvě napadaného sněhu, který se třpytí pod dopadajícími slunečními paprsky.

Přírodní materiály

Návrat k přírodě rozhodně není novinkou sezony 2021. Už v předešlých letech se těšily velké oblibě materiály jako je dřevo, papír, korek nebo juta. Na vánočních ozdobách se dekoracích najdete často vyobrazené dary lesa jako jsou žaludy, šišky nebo kůra. Tyto prvky se perfektně vyjímají na adventních věncích i dalších vánočních dekoracích. Jejich nespornou výhodou je určitě nízkonákladost. Pokud máte to štěstí, že bydlíte poblíž lesa, stačí vám krátká podzimní procházka a můžete tvořit.

 

Zemité odstíny barev

Kouzlo přírody se odráží i v barvách vánočnch ozdob. Promítají se do nich zemité barvy jako je hnědá, béžová, světle zelená, ale také tmavší odstíny červené nebo modré. I když třeba hnědá není úplně typická vánoční barva, bude se spolu v kombinaci s béžovou a třeba tmavě červenou se 

Retro ozdoby i osvětlení

Nebojte se letos kromě moderních ozdob sáhnout i do skříně u rodičů nebo prarodičů a oprášit retro poklady z rodinného dědictví, které určitě vyvolají při zdobení vánočního stromečku spoustu nostalgických vzpomínek. Populární jsou skleněné ozdoby různých tvarů, ale i korálkové. Mezi světýlky se pak často objevují typické muchomůrky, barevné lucerničky nebo stromečky. Nebojte se kombinovat retro vánoční ozdoby ze 70. a 80. let s moderními prvky. U vánočního stromečku si tak přijdou na své všichni.

Severští vánoční skřítci

skandinávský vánoční skřítek neboli christmas gnomeVánočních skřítci pro tuto sezonu opravdu nelenili a dostali se snad do všech obchodů s vánočními dekoracemi. Jsou to typické malé figurky s dlouhými hustými vousy, velkým bambulatým nosem a pletenou čepicí často staženou až k nosu. Svůj původ mají ve Švédsku, kde dárky nenosí Ježíšek, ale právě tito skřítci. 

A co vy? Těšíte se na advent a letošní sezónu? My už neskutečně! Dáte nám tipy na své oblíbené obchody s vánočními dekoracemi?

Vánoční trendy 2021
5 (100%) 2 votes

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *